Sabahları mutlu uyanmanın 5 yolu

Yatmadan önce ertesi sabah giyeceklerinizi planlayın. Evinizin herhangi bir yerinde dağınık bir yer varsa mutlaka toplayarak yatın. Sabah düzenli ve toplu bir eve uyanmak sizi mutlu edecektir.

Vücudunuza uyanması için zaman tanıyın. Alarmınız çalar çalmaz yataktan fırlamak yerine biraz kendinize zaman ayarın ve küçük esneme hareketleri yapın. Kaslarınızı esnetin ve güne zinde başlayın.

Hızlı bir duş almak yerine kendinizi şımarttığınız bir banyo keyfi yapın.  En sevdiğiniz müziği açın ve size en doğal banyo keyfini yaşatacak, kokusuyla rahatlatacak ve yepyeni bir güne hazırlayacak bir duş jeli seçin.

Sabah sabah içinizden hiçbir şey yemek gelmese de günün en önemli öğününü kahvaltı olduğunu unutmayın. Sağlıklı bir smoothie de güzel bir kahvaltı seçeneği olabilir.

Gün boyu her şey ne kadar kötü giderse gitsin akşam için yapacağınız bir plan motivasyonunuzu artırır ve günün daha hızlı akıp gitmesini sağlar. Bir film gösterimi, akşam yemeği, arkadaşlarla kahve molası, spor… Mutlaka gün sonunda dört gözle beklediğiniz bir aktivite yaratın.