Sağlıklı Saç İçin Fırçalamak

Nedir

Saçı fırçalamak saç bakımına doğru ilk adımdır. Sağlıklı saç, saç foliküllerine doğru etkili kan ve besleyici madde tedarikini gerektirir.

Düzensiz kafa derisi masajı ve fırçalamaya bağlı olarak saç foliküllerine doğru kan akımı azalır. Saç foliküllerine zayıf kan ve besleyici madde akışı saç dökülmesi ve kelliğe doğru ilk adımdır. Her türlü kellik ve saç dökülmesi (erkek tipi saç dökülmesi ve kadın tipi saç dökülmesi) doğru saç bakımı ve kafa derisi masajı ile ilişkilidir.

Her ne kadar fırçalamak sağlıklı saç için çok önemliyse de tüm esaslı besleyici maddelerin (vitaminler ve mineraller) tedarikini temin etmedikçe sağlıklı saçı garanti edilemez. Fırçalama ve uygun saç bakım toniği eş zamanlı olarak kullanılmalıdır. Sağlıklı saç formülünü şu şekilde özetleyebiliriz:

Fırçalama+ Bitkisel Saç Toniği

Fırçalamak

Yaban Domuzu Kılı Saç Fırçası:

Saç fırçanız yuvarlatılmış kıl uçları ile hafif ve yumuşak olmalıdır. Çoğu fırçanın kafa derisini ve saç foliküllerini sıyıran ve yaralayan naylon kılları vardır. Yaban domuzu kılı yuvarlak uçları ile yumuşaktır. Yaban domuzu kılı, esaslı bir saç proteini olan keratine benzer. Yaban domuzu kılı fırçaları kafa derisine nazikçe masaj yaparak saçınızdan tüm kiri uzaklaştırır. Yaban domuzu kılı fırçaları saçı taramak ve kafa derisine masaj yapmak için kullanılan doğal fırçalardır.

Fırçalamak sağlıklı saçı korumaya nasıl yardım eder?

Saç, foliküllerden doğar. Saç foliküllerinin kökü yüzlerce küçük kan kapilleri ile çevrelenmiştir. Bu kapillerde dolaşan kan, oksijen ve besleyici maddelerle saç foliküllerinizi besler. Çalışmalar çoğu vakada yetersiz kan tedarikinin saç dökülmesine ve kelliğe sebep olduğunu göstermektedir.

Fırçaladığınızda saç dışa doğru çekilir ve bu kan kapillerini, yumuşatarak ve etkili kan tedarikini sağlayarak canlandırır. Fırçalama sırasında saç foliküllerinden boşalan sebum saçınızı kayganlaştırır.

Bakım Toniği

Bitkisel Saç Bakım Toniği:

Bitkisel saç bakım toniği tüm esaslı besleyici maddeleri içerir. Fırçalama ile birlikte kullanılır, böylece besleyici maddeler saç foliküllerine yüzeyden girer. Yetersiz sindirim ve diğer bozukluklara bağlı olarak saç folikülleri aracılığıyla besleyici madde tedariki engellenir. Bu yüzden bitkisel tonikleri yüzeysel olarak uygulamak en iyi çözümdür.

Saçlarınız yumuşak, parlak ve ipeğimsi olacak. Çoğu insan saçlarının istedikleri gibi taranmadığından şikayet eder. Bu ancak yumuşatıcılar (saç için bitkisel yağlar) kullanılarak mümkündür. Bitkisel toniklerdeki vitaminler keratin üretimini ve diğer bileşenlerle reaksiyonunu hızlandırarak saç uzamasını arttırır.

Tüm saç sağlığınız keratinden oluşan dış saç kılıfı ile kuşatılmıştır. Bu saçınıza parlak görünüm verir ve saçınızı sert çevre koşullarına karşı güvende tutar.